29 mar 2009

uwaga klasyk!

Z bardzo sporym opóźnieniem ( ale jednak!) pojawia sie w Polsce jedna z najbardziej klasycznych zachodnich książek -zabawek: wydawnictwo Tatarak opublikowało kultową Bardzo głodną gąsienicę.
Książka Erica Carle'a została sprzedana w 20 milionach egzemplarzy i przetłumaczona na 27 języków. Dobrze, ze jest także i u nas. Niby nie są to jakies fajerwerki inżynierii papieru, ale rzecz urzeka prostotą.Jak słyszałem wczoraj na walnym PS IBBY dojrzewa również szansa na Sendaka i Where the wild things are!
Ps. Pisząc powyższy post nie wiedziałem, ze "Gąsienica" ukazała się w Polsce już dawno temu, w 1998 roku. Teraz juz wiem. Tak, czy siak: długo jej nie było i dobrze że znowu jest!!!

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie!
Nie jest to aż takie opóźnienie, o którym Pan mówi (choć w istocie jest spore), bowiem książka ta w języku polskim ukazała się już w roku 1998 nakładem Wydawnictwa Philip - Wilson Warszawa (już wówczas w tłumaczeniu Ernest Brylla). Książka miała inny format, nie była sztywnostronicowa.
Sugeruję na przyszłość bardziej rzetelne podawanie informacji o książkach i ich wydaniach.

zając pisze...

Szanowny Komentatorze;
Sugestię przyjmuję z pokorą, chociaż rzetelności mi nie zabrakło jeno wiedzy. Przegapiłem te ksiązkę jedenaście lat temu, a nawet gorzej: 11 lat temu nie wiedziałem jeszcze, że uznawana jest za klasyk. Wstyd mi.

klasyk pisze...

do tytułu powinien być jeszcze taki znak z przekreślonym klasykiem w czerwonej ramce ...