16 maj 2009

pensjonarki i wampiry

Wróciłem z Hanoweru z podróży służbowej; odwiedziłem tam kilka księgarni, nie znalazłem tego, czego szukałem (książki obrazkowej Petera Sissa "The Wall") , miałem za to okazję ocenić, że nowa moda w literaturze dla nastolatków (nastolatek?) znajduje się w pełnym rozkwicie! Jaka moda? Oczywiście: wampiryczno-szkolno-romansowa!
Tuż za drzwiami do największej hanowerskiej księgarni wita klienta rozległy stolik, na którym obok dzieł "matki" wamipirycznoerotycznego trendu (Meyer) spoczywa bogata oferta dzieł z inspiracji. Poniżej odpowiednie zdjęcia zamieszczam (marne, bo "telefoniczne"), ilustrujące stopień nowego zainteresowania NIEUMARŁYMI :-)  

Moda pewnie potrwa niedługo, pokazuje jednak po raz kolejny, że efektowne hity księgarskie  często powstają z miksowania gatunków. Tym razem święci tryumfy mieszanka wampiriady w stylu Annie Rice z powieścią dziewczyńską, z domieszką leciutkiej nutki szkolnej obyczajówki.
 

3 komentarze:

Ewa pisze...

Książka, której Pan szukał jest dostępna w prawie każdej księgarni w Pradze oraz w Muzeum Lobkowiczów (gdzie jeszcze więcej ciekawych książek można znaleźć:P) Pozdrawiam

zając pisze...

Wiem, ale ja byłem w Hanowerze , nie w Pradze ! Niestety....

Frequent Reader pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.