29 lis 2007

Mikołajkowa Książka Roku 2007

Tak sobie chodziłem po Bardzo Dużej Księgarni i widzę jasno, że o miano Mikołajkowej Książki Roku 2007 walczą Nowe Przygody Mikołajka 2 z ... klockami.
Kilku wydawców postawiło na klocki: Firma Księgarska J. Olesiejuk z kompletem Ulyssesa Moora (klocek nawet ładny i kolorowy i z rączkami), Nasza Księgarnia wytoczyła do bratobójczej (samobójczej?) walki z Mikołajkiem 2 klocek z Mikołajkami Starszymi tradycyjnie wydanymi, Egmont wystawił „w te klocki” Roberta „Muchomora” Muchamore'a (seria Cherub) oraz (prawdziwie drewniany!) klocek z kompletem Serii niefortunnych zdarzeń. Także Feliks, Net i Nika dojrzeli już do swojego klocka mikołajkowego z Powergraphu. Pewnie było jeszcze coś więcej, ale nie zapamiętałem.

Na ladach księgarskich pojawiła się w ostatnich dniach ponownie trylogia Pullmana Mroczne Materie wraz z 2 książkami okołofilmowymi (nie mogę się doczekać na ten film!). Księgarze trochę skonfundowani, bo pamiętają przecież pierwsze wydania, gdzie I tom - Złoty Kompas nosił jeszcze tytuł Zorza Północna. Bardzo jestem ciekaw jak film zostanie przyjęty i czy ożywi zainteresowanie książką, które wcześniej było w Polsce nieprzesadnie oszałamiające ... Nie sądzę, w każdym razie, żeby Mroczne... stanęły na poważnie do wyścigu o mikołajkowe pieniądze rodziców. Nie przed premierą filmu!

Brak komentarzy: